Kapustové závitky

  

Stále to řeším, přemýšlím, vymýšlím, kombinuju, ptám se…co k večeři, potažmo i k obědu, jelikož manžel již pracuje převážně doma a třikrát sláva, po osmi společných letech začal konečně jíst pravidelně, i když má ještě rezervy.

Hlavně chci vařit zdravě, což se zálibou manžela v omáčkách moc nekoresponduje, ale zvládám to. To, že jsme měli na svatováclavské hody kachnu se zelím a chlupatým knedlíkem raději zamlčím. 😂

Manžel se vyslovil, na trzích měli krásnou kapustu a výborné brambory, koupila jsem maso a konečně zdělala smetanu v lednici a bylo. I tchána jsme pohostili.

Maso si melte sami, chuť je podstatně lepší a víte co jíte. Kapusta obsahuje vitamín B1, B2, B3, B9 (kyselina listová), vitamin C, vitamin E, vitamin K, vápník, hořčík, selen, fosfor, draslík, síra, železo a v neposlední řadě sodík. Tak proč ne? Opět vynikající nápad mého muže.


1 menší kapusta (asi 10 listů)

250 g hovězího krku, namlít

250 g vepřové plece, namlít

1 vejce

sůl a čerstvě mletý pepř

muškátový oříšek

200 ml smetany (ke šlehání, zakysané)

troška másla

mouka na zahuštění (nemusí být)

trocha vývaru či vody

brambory

Kapustu oberte, očistěte listy a dřevnatý košťál buď odřízněte, natlučte nebo zploštěte nožem – tak to dělám já. Listy zalijte horkou vodou z konvice a nechte chvíli v míse, poté je vyjmete, vodu zachovejte a opláchněte pod studenou vodou a nechte okapat.

Maso namelte a smíchejte s vejcem a kořením. Já ještě přidala nakrájené a spařené listy kapusty, asi hrst. Promíchejte. Rozehřejte troubu na 190 stupňů.

Do jednotlivých listů dejte asi lžíci až dvě masové směsi a zabalte. Podobně jako vietnamské závitky. Kdo nezná – maso navrstvěte u košťálu, přehněte asi do půlky, ohněte okraje a stočením zakončete.

Pekáč vymažte máslem a pokládejte jednotlivé závitky spojem dolů. Poté zalijte smetanou trošku naředěnou buď vývarem nebo postačí vodou, ve které jste spařovali kapustu. Dejte péct na asi 30 minut a pravidelně polévejte závitky smetanou, pokud je potřeba nařeďte ještě vodou.

Jakmile budou závitky hotové, šťávu slijte (závitky uchovejte v teple) a ještě v rendlíčku ji zredukujte, popřípadě zahustěte moukou.

Podávejte s vařenými brambory.

Dobrou chuť.

IMG_4959

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s