Kachní prsa s pastinákovým pyré a rybízovou omáčkou

  

Rybíz již dozrál a pokud už máte buchet i marmelád dost, zkuste si z něj udělat třeba skvělou omáčku k masu. A kachní prsa budou skvělým parťákem i pro slavnostní oběd či večeři.


2 kachní prsa

snítka rozmarýnu


2 větší pastináky

1 bramboru

lžíci másla

trochu mléka


2 hrsti kuliček červeného rybízu

lžíci másla

panák alkoholu

trochu cukru


sůl a čerstvě mletý pepř

olivový olej


Nejdříve si připravte kachní prsa. Kůži jemně neřízněte, opepřete, posypejte nasekaným rozmarýnem, potřete olivovým olejem a dejte alespoň na 3 hodiny do lednice. Prsa budou krásně křehká. Pokud nemáte čas, lednici vynechejte, není to žádná tragédie. Před samotnou přípravou včas vytáhněte prsa z lednice, aby měla pokojovou teplotu.

Kachní prsa osolte a osmahněte kůží dolů na rozpálené pánvi bez tuku do zlatova, z druhé strany pouze minutu. Takto upravené prso si můžete připravit i do předu a uchovat v lednici i dva dny. Pro finální úpravu ještě dejte do rozpálené trouby na 180 C na 8-10 minut a poté nechte odpočinout zabalené v alobalu 5 minut. Nakrájejte na šikmé tenké plátky.

Pastinák i brambor očistěte, nakrájejte na kousky a dejte vařit. Poté sceďte, přidejte máslo a mléko a rozmixujte do hladka. V případě potřeby dosolte.

Z pánve, kde jsme smažili prsa, slijte většinu tuku, vhoďte máslo, kuličky rybízu, cukr a chvíli vařte. Přilijte panáka alkoholu (já měla pouze slivovici a bylo to dobré), nechte vypařit alkohol a přeceďte přes síto do misky, zašlehejte trochu studeného másla.

Užívejte jídla a léta!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s