Domácí tagliatelle s krevetami a pestem z medvědího česneku

  

  Je jaro, období mých nejoblíbenějších svátků, Velikonoc a i když v ČR sněží, medvědí česnek roste. A protože byl zelený čtvrtek a člověk by měl podle tradic sníst něco zeleného, proč si nedát domácí pastu s krevetami a pestem.

Pesto se připravuje z bylinky (bazalky, medvědího česneku,…), ořechů (pinie, kešu,…), olivového oleje a syrů parmazán a pecorino. Ale když děláte seafood, parmazán se nedává, tak jsem si připravila vlastní pesto a vy se klidně inspirujte nebo vymyslete vlastní typu co dům dal. Hlavně se ničeho nebojte.

 


Na pastu

320 g semolinové mouky

200 g vajec

 

krevety

česnek

chilli

základní pesto z medvědího česneku

bazalka

vlašské ořechy

citrónová kůra

citrónová šťáva

sůl a čerstvě mletý pepř

olivový olej

 


Nejdříve si připravte pastu. Smíchejte v robotu mouku s vejci a hněťte alespoň 5 minut. Poté vyndejte z mísy a ještě chvíli zpracovávejte těsto rukama. Zabalte do fresh fólie a nechte hodinu odpočinout.

Poté těsto rozdělte na 4 stejné díly a ty poté vyválejte ve strojku na pastu nebo ručně (poté nařežte na stejně široké pruhy). Vyválené těsto z obou stran zasypte moukou a nechte 20 minut vysušit, pravidelně obracejte a mouku z těsta jakoby oprašujte (pasta se nebude lepit a přitom odstraníte přebytečnou mouku). Plát těsta složte (jako pružina, harmonika) a překrájejte na 1 cm široké proužky (tagliatelle). Pro dvě osoby vám budou stačit dva pláty, zbytek uschovejte zabalené ve fresh fólii a v lednici třeba na lasagne nebo jiný typ.

 

Pesto jsem si připravila v hmoždíři. Rozdrtila jsem pár vlašských ořechů (zvolte dle vaší chuti), stroužek česneku (nemusí být), kůru z citrónu, listy bazalky a přimíchala pesto z medvědího česneku (listy, sůl a olivový olej), dle potřeby zřeďte olivovým olejem.

 

Dejte vařit pastu do osolené vody (stačí asi 2 minuty).

 

Na pánvi osmahněte celý, lehce zmáčknutý, stroužek česneku, přidejte pokrájenou chilli papričku, česnek vyhoďte a přidejte krevety. Ochuťte solí a pepřem, zakápněte citrónovou šťávou, párkrát prohoďte pánvi a přidejte těstoviny i s trochou vody, přidejte pesto a několik prohoďte pánví, nebo zamíchejte. 

 

Hotovo. Je to otázka pár minut.

 

Přeji dobrou chuť a veselé Velikonoce!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s