Quesadilla • Guacamolle • Rajčatová salsa • Mangová salsa

image

Výrobu domácích tortill přenechám jiným. Jestli si chcete uvařit rychlou večeři nebo něco na zub v mexickém stylu, nechte se inspirovat.


tortilly
avokádo
rajčata
červená paprika
mango
okurka
červená cibule
chilli
česnek
limeta
koriandr
chedar, čerstvě strouhaný
jarní cibulka
sůl a čerstvě mletý pepř
olivový olej
zakysaná smetana


Guacamolle

Avokádo přepulte, pecku vyhoďte, dužninu vydlabejte a v misce rozmačkejte nebo nakrájejte na malé kousíčky. Přidejte najemno nasekanou červenou cibuli, dužninu z rajčat, chilli, nastrouhaný malý stroužek česneku, nasekané lístky koriandru a ochuťte solí, pepřem, kapkou olivového oleje a šťávou z půlky limety. Promíchejte.

Rajčatová salsa

Rajčata zbavte semínek a dužninu nakrájejte najemno. Přidejte najemno nakrájenou červenou cibuli, půlku chilli papričky, nasekané lístky koriandru a ochuťte solí a pepřem, kapkou olivového oleje a šťávou z půlky limety. Pokud chcete, můžete salsu rozmixovat a práci s rajčaty si ušetřit nákupem krájených rajčat v plechovce.

Mangová salsa

Mango oloupejte, okrájejte kolem pecky a dužninu nakrájejte na jemné kostky. Okurku oloupejte, přepulte, vydlabejte semínka a nakrájejte najemno. Přidejte najemno nasekanou červenou cibuli, nať koriandru, ochuťte solí a pepřem, chilli, kapkou olivového oleje, šťávou z půlky limety a přidejte lístky koriandru.

Quesadilla

Originální recept je plněná přepůlená tortilla strouhaným sýrem opékaná na pánvi, poté nakrájená na kousky. Můžete si přidat různé ingredience. Já přidala najemno nakrájenou červenou papriku a rajčata, jarní cibulku a trochu koriandru a stejně tak si udělala jen se sýrem. Zkusila jsem to ze dvou tortill na sobě a také to dobře dopadlo.
Kousky quesadilly si poté namáčejte do lahodných sals, pro zjemnění chilli použijte zakysanou smetanu.

image
Pokud vám to bude málo, můžete si tortilly nakrájet a osmažit v oleji nebo upéct v troubě a udělat si tak něco jako domácí nachos.

image

Dobrou chuť!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s